back

Trwa montaż konstrukcji nowej hali sortowni. Raport nr 4

Trwa montaż konstrukcji nowej hali sortowni. Raport nr 4

Trwa montaż konstrukcji nowej hali sortowni. Raport nr 4

Widać kolejne postępy na budowie nowej hali sortowni odpadów wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami przy ul. Prądocińskiej 28 w Bydgoszczy.

W dalszym ciągu trwa montaż konstrukcji stalowej. Powstaje też kolejne, trzynaste już, ważące 11 ton przęsło. Zgodnie z planem zakończenia montażu konstrukcji drugorzędnej termin zakończenia tego etapu przewidziano na 7 listopada. Równolegle trwają prace związane z realizacją budowy ścian i części stropu budynku socjalnego. Rozpoczęła się także budowa wiaty zewnętrznej przeznaczonej docelowo do magazynowania surowców. W szybkim tempie rosną mury oporowe wiaty.

Instalowane są także obecnie sieci zewnętrzne wody deszczowej  i wód odciekowych. Montowana jest instalacja zasilania sieci przeciwpożarowej. W toku jest przygotowanie do montażu trafostacji.

Nowa hala sortowni powstaje w ramach realizacji Projektu pn. „Zwiększenie efektywności instalacji do odzysku surowców wtórnych w Zakładzie Gospodarki Odpadami Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy”.